Niemiecka budowlanka podwyższyła prognozy

opublikowano: 10-09-2019, 13:09

Branża budowlana jest w Niemczech jedną z niewielu, gdzie wciąż trwa boom, informuje Reuters.

- Wciąż oceniamy sytuację naszej branży jako pozytywną – powiedział Reinhard Quast, szef stowarzyszenia branży budowlanej  ZBD.

Podkreślił, że branża budowlana jest obecnie największym motorem wzrostu w Niemczech.

ZDB podwyższyło prognozę wzrostu przychodów w 2019 roku do 8,7 proc. Wcześniej szacowało go na 6 proc. Spodziewa się wzrostu o 5 proc. w 2020 roku.

ZBD oczekuje wzrostu przychodów z budownictwa mieszkaniowego o 9 proc. w tym roku. Pomogą w tym zachęty fiskalne, a także malejący niedobór nieruchomości.

Przychody z budownictwa komercyjnego mają wzrosnąć o 7,5 proc. dzięki utrzymaniu dynamiki w trzecim kwartale, która jednak, według ZDB, ma osłabnąć w czwartym, co wskazuje malejąca liczba zezwoleń na budowę. 

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy