Niemiecki eksport do USA wzrósł o 60 proc.

opublikowano: 20-05-2021, 08:50

Niemcy zwiększyły znacząco w kwietniu eksport do USA i Chin, informuje Reuters.

Niemiecki urząd statystyczny podał w czwartek, że w kwietniu eksport do USA wzrósł o ponad 60 proc. w ujęciu rocznym do 10,1 mld EUR. Eksport do Chin, drugiego pod względem wielkości partnera handlowego Niemiec spoza Unii Europejskiej, wzrósł w ubiegłym miesiącu o 16,3 proc. w ujęciu rocznym do 8,4 mld EUR.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Opublikowane w czwartek dane sugerują, że Niemcy skorzystały w kwietniu z wyraźnego ożywienia globalnego handlu. Opublikowany na początku maja Kiloński Wskaźnik Handlu (KTI), bazujący na danych z 500 portów świata o przemieszczaniu kontenerów w transporcie morskim, sygnalizował, że w kwietniu niemiecki eksport rósł o 2,6 proc. w porównaniu z marcem. W marcu największa gospodarka Europy zanotowała wzrost eksportu o 1,2 proc. Była to jego jedenasta zwyżka z rzędu i dwa razy większa niż oczekiwano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane