Niemiecki rynek się zagęszcza

Dorota Gąsowska
opublikowano: 13-04-2006, 00:00

Od marca do grupy Fiege należą dwie inne niemieckie firmy: tts Group i Rewico Logistik International.

Konsolidacja sektora logistycznego postępuje. Ostatnio uwaga branży była skierowana na rynek niemiecki, na którym Fiege przejęło dwie inne firmy logistyczne — tts Group i Rewico Logistik International. Dzięki połączeniu podmiotów obroty Fiege wzrosły o 230 mln EUR, do 1,8 mld EUR.

— Zakup Rewico oznacza wzmocnienie naszej pozycji na rynkach Europy Wschodniej, natomiast przejęcie tts Group pozwoli nam na realizację nowych pomysłów związanych z dystrybucją produktów — mówi Heinz Fiege, właściciel Grupy Fiege.

W 2005 r. tts Group odnotowała obroty na poziomie 177 mln EUR. Zatrudnia ponad 1,75 tys. osób, a jej flota składa się z 360 pojazdów. Siedziba znajduje się w Hamburgu, ale firma ma swoje biura w 20 innych miejscach na terenie Niemiec, skąd obsługuje klientów działających na rynku dóbr konsumpcyjnych. Są to m.in.: Bacardi, Bosch, Colgate-Palmolive, Ferrero, Henkel, Johnson Wax, GlaxoSmithKline, Metro MGL, Nestlé, Haribo.

Z kolei Rewico ma wzmocnić działalność Fiege w Rosji, Czechach, na Słowacji, Węgrzech i Ukrainie. Oprócz wymienionych państw firma ma oddziały także w krajach bałtyckich oraz w Hiszpanii i Chinach. Zatrudnia 800 osób i ma przychody na poziomie 53 mln EUR.

W październiku ubiegłego roku Fiege poinformowało, że szuka możliwości inwestycji we Francji, Skandynawii oraz w Europie Środkowej i Wschodniej. Na ten cel grupa przeznaczyła blisko 300 mln EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Gąsowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Niemiecki rynek się zagęszcza