Czytasz dzięki

Niewielka zmienność na parach złotówkowych

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 13-10-2014, 16:02

Od początku tygodnia na parach złotówkowych obserwujemy niewielką zmienność i notowania USD/PLN i GBP/PLN budują wąskie konsolidacje.

USD/PLN

W piątek wieczorem notowania USD/PLN obroniły pierwszą krótkoterminową strefę oporów, wyznaczaną przez 61,8% zniesienie fali spadkowej z minionego tygodnia i lokalne maksima (3,3180 – 3,3250). Skutkowało to cofnięciem dzisiaj w godzinach nocnych do poziomu linii trendu wzrostowego. Obecnie nie ma zatem ani sygnałów zakończenia spadkowej korekty, ani jej kontynuacji. Zejście poniżej okolic 3,26 będzie sygnałem realizacji tego drugiego scenariusza, a kolejnym celem kursu będzie poziom 3,22 (minima z 16 i 17 września).

EUR/PLN

Notowania EUR/PLN testują obecnie ponownie maksima z początku tego miesiąca, które zostały obronione w zeszłym tygodniu (4,1925). Poziom ten stanowi górne ograniczenie konsolidacji, w której kurs porusza się od dwóch tygodni. Jego pokonanie pozwoli na większe odbicie na tym rynku po spadkowym wrześniu. W takiej sytuacji modelowy zasięg odbicia, jeśli ma ono pozostać korektą fali spadkowej z zeszłego miesiąca, wyznacza opór na 4,2068.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Polecane