Niewielkie zmiany na giełdach europejskich

Marek Druś
07-05-2001, 18:18

Na rynkach Starego Kontynentu nie działo się w poniedziałek zbyt wiele. Po piątkowym wzroście Nasdaq’a drożały udziały spółek technologicznych. Giełda w Londynie nie pracowała.

Przez niemal cały dzień na giełdzie paryskiej drożały akcje spółek telekomunikacyjnych. W górę poszła cena m.in. Alcatela i France Telecom. Zwyżkował także kurs operatora sieci komórkowej, spółki Orange. Wzrostem ceny zakończyły dzień akcje Thomson Multimedia, z branży technologicznej, a także Total Fina Elf i Michelin z sektora spółek „bezpiecznych”.

Słabo wypadły papiery BNP Paribas, które taniały na wieść, że jeden z największych banków europejskich zdecydował się na dokupienie do posiadanego portfela jeszcze 55 proc. udziałów amerykańskiego BancWest.

Na giełdzie we Frankfurcie drożały przede wszystkim udziały spółek technologicznych: Siemensa, Infioneon Technologies i SAP, a także Lufthansy, która korzysta z poprawy nastrojów spowodowanej rozwikłaniem konfliktu między pilotami i władzami linii lotniczej. Po stronie spadków znalazły się w poniedziałek papiery spółek „starej ekonomii”, m.in. koncernu E.ON i Deutsche Post.

Na rynku holenderskim zdrożały akcje Royal Dutch/Shell oraz Philips Electronics, największego europejskiego producenta elektroniki użytkowej.

Na rynkach skandynawskich w górę poszły kursy Ericssona i Nokii.

Marek Druś, m.drus@pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Niewielkie zmiany na giełdach europejskich