Niezdecydowanie dominuje na Wall Street

MWIE, Bloomberg
29-09-2010, 13:12

Kontrakty terminowe na indeksy nowojorskiej giełdy oscylują w przedsesyjnym handlu wokół wtorkowego zamknięcia. Wczoraj bykom udało się wyprowadzić rynek na wyraźne plusy mimo załamania w pierwszej części handlu.

Na niecałe trzy godziny przed rozpoczęciem handlu kontrakty na S&P 500 oraz NASDAQ zniżkują symbolicznie, a kontrakty na Dow Jonesa tracą ¼ proc.

- Wyjście wskaźnika S&P 500 powyżej poziomu 1140 – 1150 pkt przed listopadowymi wyborami w USA jest mało prawdopodobne – powiedział Urs Eilinger, główny zarządzający Infidar Investment Advisory w Zurychu.

Amerykanom nie udzieliły się pozytywne nastroje, które przeważały w Azji. Tamtejsze rynki wspierało wyższe od prognoz zaufanie wśród japońskich przedsiębiorstw w III kwartale oraz spory wzrost wskaźnika PMI dla Chin obliczanego przez HSBC oraz Markit Economics. Z kolei w Europie in plus zaskoczyły wskaźniki nastrojów przedsiębiorców.

Tymczasem na przełom na amerykańskim rynku nieruchomości nie wskazuje liczba wniosków o kredyty hipoteczne. W zeszłym tygodniu było ich o 0,8 proc. mniej niż tydzień wcześniej. Wtedy ich liczba spadła o 1,4 proc.

O blisko 1 proc. w handlu przedsesyjnym zwyżkuje Hewlett-Packard. Pełniąca obowiązki prezesa spółki Cathie Lesjak zapowiedziała, że w 2011 r. zysk netto na akcję sięgnie 5,05 – 5,15 USD. Analitycy spodziewali się, że zysk na akcję wyniesie 5,01 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Niezdecydowanie dominuje na Wall Street