Niezdecydowany Softbank

Robert Kurowski
opublikowano: 12-12-2005, 00:00

Kurs Softbanku znajduje się w krótkoterminowym trendzie wzrostowym. Mimo to akcje tej spółki nie zdołały jeszcze pokonać maksimum przy 36,6 zł z połowy września, stanowiącego główny opór techniczny.

Krótkoterminowo pozytywny trend został potwierdzony przez wzrost ponad 36 zł, jednak spadek obrotów i ich stabilizacja powodują, że sytuacja techniczna nie jest rozstrzygnięta. Podobne wskazania daje także RSI14, który jeszcze nie wybił się ponad swoje lokalne ograniczenie. Niezbyt duży zakres, jaki dzieli kurs od oporu średnioterminowego, jest sygnałem, że perspektywy wzrostu oceniane są bardzo ostrożnie. Zdecydowanym sygnałem kontynuacji trendu wzrostowego będzie zwyżkowa formacja świecowa. Jeśli nie wystąpi, kurs znajdzie się w korekcie. Wsparciem w tej sytuacji stanie się poziom powyżej 34 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Kurowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy