Niki Lauda liczy na zysk

MD
opublikowano: 18-03-2018, 22:00

Niki Lauda, były mistrz Formuły 1, liczy na zysk przejętej niedawno linii lotniczej już w następnym roku rozrachunkowym.

Niki Lauda, były mistrz Formuły 1, liczy na zysk przejętej niedawno linii lotniczej już w następnym roku rozrachunkowym. 68-letni Austriak odkupił za 150 mln EUR od zbankrutowanego Air Berlin stworzoną przez siebie w 2003 r. linię Niki. Dodatkowe pieniądze włożył w przywrócenie jej działalności i zmienił nazwę na Laudamotion.

Fot. Wikipedia

— Nie można oczekiwać zarobku już w pierwszym roku, ale jeśli postępuje się właściwie, można zacząć zarabiać już od drugiego — powiedział Niki Lauda.

Zamierza współpracować z Eurowingsem, tanią linią Lufthansy. Trzykrotny zwycięzca Formuły 1 zapowiedział, że przejęta przez niego linia zatrudni wszystkich pracowników Niki, którego 20 samolotów nie latało od grudnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane