Niższa rekomendacja dla Vistuli

opublikowano: 15-02-2018, 22:00

Analitycy DM BOŚ obniżyli długoterminową rekomendację dla akcji Vistuli do „trzymaj” z „kupuj”.

Cena docelowa w horyzoncie 12-miesięcznym to 4,88 zł. „Obecnie nie dostrzegamy szczególnie wysokiego potencjału wzrostu. Uważamy, że w porównaniu z CCC i LPP Vistula powinna być wyceniana z dyskontem, gdyż jej potencjał rozwoju jest ograniczony geograficznie, nawet jeśli założymy szybki wzrost e-commerce. Podtrzymujemy natomiast krótkoterminową rekomendację relatywną „przeważaj”. Oczekujemy dobrych wyników za czwarty kwartał 2017 r., z widoczną poprawą we wszystkich markach. Ponadto dane sprzedaży z początku tego roku są solidne, a kursy walutowe korzystne” — napisano w uzasadnieniu.

W ocenie analityków, sytuacja akcjonariuszy Vistuli ma szanse poprawić się po fuzji z Bytomiem. „Po pierwsze, powinny pojawić się synergie. Po drugie, wskaźnik dług netto/EBITDA powinien spaść i pozwolić na dalszy wzrost albo raczej wypłatę dywidendy. Mamy jednak wątpliwości, czy parytet rynkowy (0,56) zostanie zaakceptowany, gdyż jest zbyt odległy od proponowanej wysokości (0,82). Ostateczny parytet, prawdopodobnie pomiędzy tymi wartościami, spowoduje adekwatne dostosowanie kursów rynkowych obu spółek” — dodano. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane