Noble Bank poprosi o 100 mln zł

Beata Tomaszkiewicz
opublikowano: 16-03-2007, 00:00

Prospekt leży już w komisji, debiut banku dla bogaczy w tym półroczu

Druga spółka z grupy kontrolowanej przez Leszka Czarneckiego wchodzi na GPW.

Noble Bank z kontrolowanej przez Leszka Czarneckiego grupy Getin Holding złożył w Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny.

— Oczekujemy, że debiut akcji spółki nastąpi jeszcze w tym półroczu — mówi Krzysztof Spyra, członek zarządu Noble Banku, nastawiającego się na obsługę bankową klasy średniej.

Cel to czerwiec

Biorąc pod uwagę, że komisja zwykle bada prospekt przez dwa miesiące, a spółka potrzebuje potem kilkunastu dni na przygotowane emisji, debiut Noble Banku nastąpi najprawdopodobniej w czerwcu. Jego członek zarządu nie chce ujawnić, jaka część akcji ma zostać uplasowana na GPW.

— Mogę jedynie potwierdzić, że wielkość oferty wyniesie minimum 100 mln zł — kwituje Krzysztof Spyra.

Dodaje, że kapitał pozyskany na giełdzie przeznaczony zostanie na finansowanie akcji kredytowej Noble Banku, a także na rozwój spółek zależnych: Open Finance, drugiego po Expanderze pośrednika finansowego, Noble TFI i Noble Asset Management.

Kolejna z grupy wzięta

Noble będzie drugą spółką z grupy Leszka Czarneckiego obecną na GPW. Na parkiecie notowany jest już Getin Holding, który właśnie odniósł kolejny sukces na rynku wschodnim. Od rosyjskiego nadzoru otrzymał zgodę na przejęcie 40 proc. akcji spółki leasingowej Carcade, dzięki czemu zwiększy swój udział do 100 proc. Do tego grupa prowadzi bardzo zaawansowane rozmowy o przejęciu kontroli z trzema instytucjami finansowymi w Rosji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Beata Tomaszkiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu