Noble Funds odkupi od zniechęconych

JAG, ANALIZY ONLINE
opublikowano: 2012-10-31 00:00

W ofercie towarzystwa niebawem pojawi się zamknięty fundusz aktywów niepublicznych — Distressed Assets

Zarządzający portfelem będzie odkupywał przecenione obligacje przedsiębiorstw bezpośrednio od inwestorów, którzy szybko chcą pozbyć się problemów.

Fundusz planuje także nabywać istotnie przecenione papiery korporacyjne firm borykających się z problemami ze spłatą zobowiązań.

Warunkiem jest jednak przedstawienie programu naprawczego przez emitenta lub solidne zabezpieczenie obligacji. Polityka inwestycyjna funduszu dopuszcza także inwestycje w akcje oraz wierzytelności, co może występować w procesie restrukturyzacji kupionych obligacji. Docelowo portfel będzie bazował na walorach 10-15 emitentów.