Norwegia rozszerzy program szczepień

  • Paweł Makosz
opublikowano: 09-03-2021, 13:03

Norwegia jest kolejnym państwem, które zdecydowało się dodać produkt AstraZeneca do programu szczepień przeciwko COVID-19 dla osób powyżej 65 roku życia.

Biuro premier Norwegii Erny Solberg poinformowało, że szersze stosowanie szczepionki przyspieszy wysiłki kraju w celu osiągnięcia odporności zbiorowej.

Decyzja zapada niedługo po tym, jak Niemcy, Francja i Szwecja ogłosiły, że najnowsze dane wskazują na niemal identyczną skuteczność produktu AstraZenece dla każdej z grup wiekowych.

szczepionka AstraZeneca
szczepionka AstraZeneca
Anthony Devlin/Bloomberg

We wtorek w Norwegii odnotowano 828 nowych infekcji. Od początku pandemii na COVID-19 zachorowało 75 770 obywateli z czego 632 zmarło.

W kraju z ponad 5 mln populacją pełną dawkę szczepionki otrzymało 201 tys. osób. Stanowi to 3,77 proc. wszystkich obywateli.

Władze wzywają Norwegów przebywających za granicą, aby nie wracali do domu na święta wielkanocne. Zapowiadają, że przy rosnącej liczbie zakażeń potrzebne będzie wprowadzenie dalszych obostrzeń ograniczających kontakty międzyludzkie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane