Norwegowie najmłodszymi miliarderami

ŁO
opublikowano: 03-03-2016, 16:11

Najmłodsi miliarderzy na świecie nie są dziećmi Doliny Krzemowej lub rekinami z Wall Street, ale pochodzą z Norwegii.

Na czele opublikowanego ostatnio rankingu bogaczy magazynu „Forbes” znalazł się po raz kolejny Bill Gates. Twórca koncernu Microsoft ma 60 lat, więc jest mniej więcej w połowie drogi łączącej najmłodszych i najstarszych miliarderów na świecie.  

Norwegia
Norwegia
Google Maps

Najstarszym jest David Rockefeller, którego fortuna szacowana jest na 3 mld USD. Potomek słynnego amerykańskiego przedsiębiorcy ma już 100 lat.  

Listę najmłodszych miliarderów otwierają dwie siostry z Norwegii: 19-letnia Alexandra Andresen i starsza od niej o rok Katharina. Obie mają na koncie po 1,2 mld USD, a źródłem majątku jest firma inwestycyjna Ferd Holding - kilka lat temu ojciec przekazał córkom akcje. Korzenie bogactwa rodziny Andresen sięgają jednak połowy XIX wieku i handlu tytoniem.  

Trzeci na liście najmłodszych jest także obywatel Norwegii 22-letni Gustav Magnar Witzoe, który odziedziczył udziały w firmie zajmującej się hodowlą łososia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane