NOTOWANIA

Zawadzka Renata
opublikowano: 25-02-1999, 00:00

NOTOWANIA

Henryka Pieronkiewicz

Pani prezes Banku Przemysłowo-Handlowego chyba może być zadowolona z rekomendacji analityków Salomon Smith Barney. Przewidują oni, że w ciągu kilku następnych miesięcy walory BPH mają się zachowywać lepiej od rynku i jego akcje powinny osiągnąć poziom 300 złotych. Z pewnością ta rekomendacja jest związana z krokami podjętymi przez głównego akcjonariusza — Bayerische Hypo-und Vereinsbank, który zamierza rozszerzyć sieć oddziałów banku i zainwestować spore środki w szkolenia dla pracowników.

Jacek Libicki

Kierowana przez niego wrocławska spółka Poltegor — producent maszyn do wydobywania węgla — wspólnie z konińską Fugo i Famago ze Zgorzelca, wygrała przetarg na dostawę wyposażenia dla indyjskiej, odkrywkowej kopalni węgla brunatnego. Łączna wartość maszyn sprzedanych Hindusom przez polskie spółki wyniesie 22 mln USD. Kolejne 2 mln USD dostawcy sprzętu zainkasują za przeszkolenie miejscowych fachowców do obsługi urządzeń. Kontrakt będzie realizowany we współpracy z indyjską spółką Mc Nally Bhart Calcutta.

Michał Skipietrow

Kierowany przez niego Mostostal Export zbuduje Lubelski Rynek Hurtowy Owoców i Warzyw. Podpisano już stosowną umowę, która opiewa na 54,7 mln złotych. Inwestycja ma być zrealizowana w ciągu trzynastu miesięcy. Mostostal Export będzie realizował umowę wraz z firmą Wayss & Freytag.

Zdzisław Biały

Dealer samochodów marki Peugeot przegrał spór z ministrem finansów. Naczelny Sąd Administracyjny uznał, że przygotowany przez Zdzisława Białego konkurs promocyjny był loterią fantowo-pieniężną. W efekcie naruszał on państwowy monopol loteryjny. Gdyby w regulaminie konkursu nie wprowadzono zmiany, że zwycięzca zamiast samochodu może pobrać gotówkę, to prawdopodobnie ministerstwo nie zgłosiłoby swoich zastrzeżeń, a Zdzisław Biały nie miałby kłopotów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zawadzka Renata

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / NOTOWANIA