Notowania ropy spadły o 7 proc. w ciągu tygodnia

opublikowano: 03-02-2023, 21:43
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Ceny ropy naftowej spadły o 7 proc. w ciągu tygodnia, sprowadzając globalny benchmark ropy Brent poniżej 80 USD za baryłkę, podczas gdy ropa WTI, czyli West Texas Intermediate, spadła do 70 USD po tym, jak znakomity raport dotyczący zatrudnienia w USA za styczeń podbił dolara, obciążając surowce – podaje Investing.com.

Luke Sharrett/Bloomberg

Notowana w Nowym Jorku ropa West Texas Intermediate, czyli WTI, w marcu spadła o 2,49 USD, czyli 3,2 proc., po 73,39 USD za baryłkę, ponieważ odrodzenie dolara w tych samych raportach o zatrudnieniu zniweczyło początkowy wzrost cen ropy.

Przed południem notowania ropy wywróciły się w morzu czerwieni ze złotem i innymi surowcami, gdy kurs dolara odbił się od 10-miesięcznych minimów, przez co towary wyceniane w walucie amerykańskiej stały się droższe dla posiadaczy walut innych niż dolary.

W ciągu tygodnia indeks ropy naftowej w USA spadł o nieco ponad 7,5 proc., otwierając nowe cięcie nastrojów na rynku ropy w lutym, po spadku o prawie 3 proc. w ostatnim tygodniu stycznia. Od początku miesiąca cena WTI spadła o około 7 proc., przedłużając swój prawie 9 proc. spadek w ciągu trzech poprzednich miesięcy.

Notowana w Londynie ropa Brent z dostawą w marcu doznała deprecjacji o 2,23 USD, czyli 2,7 proc., do 79,94 USD za baryłkę, po trzytygodniowym minimum na poziomie 79,89 USD. W ciągu tygodnia globalny benchmark ropy naftowej spadł o około 7,5 proc., po blisko 3 proc. spadku z zeszłego tygodnia. Do tej pory w lutym notowania ropy Brent straciły 5,4 proc., przedłużając złożony spadek o 6,5 proc. w styczniu i grudniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ON, Investing.com

Polecane