Novo Nordisk wspiera akcję na rzecz cukrzyków

Patrycja Otto
22-05-2002, 00:00

Na początku maja ruszyła już szósta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i Literackiego „Pomaluj życie na novo”.

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest duńska firma farmaceutyczna Novo Nordisk, producent insuliny i systemów do jej podawania. Współorganizatorami zaś są Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej i Polskie Stowarzyszenie Diabetyków. Honorowy patronat nad akcją objął Minister Zdrowia oraz Ambasador Królestwa Danii w Polsce. Konkurs przeznaczony jest dla osób chorych na cukrzycę i ich rodzin. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych dla uczestników. Na zdobywców głównych nagród czekają: wycieczka do Danii dla najmłodszych uczestników, sprzęt DVD dla młodzieży oraz wczasy dla dorosłych.

Od dwóch lat do współpracy zapraszane są znane osoby. Na specjalnie organizowanych happeningach aktorzy, piosenkarze i sportowcy malują obrazy, które są następnie licytowane na aukcji. Uzyskany dochód przeznaczany jest dla ośrodków edukujących dzieci z cukrzycą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Patrycja Otto

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Novo Nordisk wspiera akcję na rzecz cukrzyków