Nowa dyrektywa

BAW
opublikowano: 19-04-2018, 22:00

Parlament Europejski przegłosował 17 kwietnia 2018 r. nowe przepisy, które zwiększą efektywność energetyczną budynków w Unii Europejskiej do 2050 r.

Wymaga to opracowania długoterminowych strategii krajowych, mających na celu wspieranie renowacji budynków publicznych i prywatnych z myślą o ograniczeniu emisji o 80 proc. — 85 proc. w porównaniu z poziomami z 1990 r. Nowa dyrektywa wprowadzi wymagania elektromobilności, np. co najmniej jedno miejsce ładowania dla pojazdów elektrycznych w budynkach z więcej niż 10 miejscami parkingowymi i instalacji infrastruktury okablowania do ładowania pojazdów elektrycznych. Zaostrzono też zasady kontroli systemów ogrzewania i klimatyzacji. Po zatwierdzeniu przez kraje członkowskie w ramach Rady UE zaktualizowana dyrektywa zostanie opublikowana w Dzienniku Urzędowym UE i wejdzie w życie 20 dni po publikacji. Termin wdrożenia nowych przepisów do ustawodawstwa krajowego wynosi 20 miesięcy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BAW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu