Nowa emisja ATM Grupy

ZK
opublikowano: 19-04-2007, 00:00

Telewizyjna grupa zaproponuje zewnętrznym inwestorom 700 tys. nowych akcji. Licząc po kursie rynkowym, są warte 160 mln zł.

Telewizyjna grupa zaproponuje zewnętrznym inwestorom 700 tys. nowych akcji. Licząc po kursie rynkowym, są warte 160 mln zł.

Akcjonariusze ATM Grupy, czołowego niezależnego producenta filmowego w Polsce, zbiorą się 26 kwietnia na walnym zgromadzeniu, które zdecyduje o nowej emisji akcji. Oferta ma objąć do 700 tys. walorów z wyłączeniem prawa poboru. Zarząd ustali cenę, opierając się na book buildingu. Licząc po kursie rynkowym oscylującym w pobliżu 230 zł, emisja może mieć wartość 160 mln zł.

Zarząd ATM Grupy przygotował już plan inwestycyjny oparty na pieniądzach uzyskanych z emisji. Zostaną one wydane głównie na zakup innych podmiotów — wymieniani są krajowi niezależni producenci telewizyjni. Na tym firma nie zamierza poprzestać.

— Chcemy się zaangażować w zagraniczne projekty kapitałowe — zapowiada zarząd.

Chodzi m.in. o wspólne projekty z zagranicznymi partnerami, przejmowanie zagranicznych firm i zakładanie własnych za granicą. Do tego dojdą zakupy nowoczesnego sprzętu i inwestycje w nowe studia telewizyjne.

ATM Grupa jest kontrolowana przez Tomasza i Dorotę Kurzewskich, którzy mają razem blisko 63 proc. głosów na WZA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu