Nowa galeria na Śląsku

EG
opublikowano: 26-06-2007, 00:00

W najbliższy czwartek w Gliwicach rusza budowa centrum handlowego Forum.

W najbliższy czwartek w Gliwicach rusza budowa centrum handlowego Forum.

Deweloperami inwestycji są duński Braaten+Pedersen oraz irlandzko-amerykańska spółka deweloperska Quinlan Private Golub, która wraz ze skandynawską grupą Borgestad współfinansuje projekt. Wartość inwestycji to 75 mln EUR.

Forum jest pierwszym w Gliwicach i jednym z największych centrów handlowych na Śląsku. Powstaje w samym centrum Gliwic, w sąsiedztwie dworca kolejowego oraz autobusowego. Powierzchnia obiektu to 43 tys. mkw. Znajdą się w nim m.in. hipermarket Carrefour, ponad 130 sklepów, pierwszy nowoczesny kompleks kinowy w Gliwicach — Cinema City z 13 salami oraz siedem lokali gastronomicznych.

Kto stworzy forum

Quinlan Private Golub — inwestor i deweloper, spółka joint venture irlandzkiej doradczej grupy inwestycyjnej i międzynarodowego dewelopera. W Europie Środkowo-Wschodniej od późnych lat 90.

Braaten+Pedersen, międzynarodowy deweloper z Danii, obecny w Skandynawii i Europie Środkowej, wyspecjalizowany w realizacji centrów handlowych.

Borgestad — inwestor, skandynawska grupa z branży nieruchomości i transportu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu