Nowa linia lotnicza poleci z Krakowa do Odessy

AR
opublikowano: 22-05-2018, 13:43
aktualizacja: 22-05-2018, 13:44

Od dzisiaj (22 maja) do 26 października 2018 r. można skorzystać z połączenia linii lotniczej YanAir do położonej nad Morzem Czarnym Odessy – informuje port lotniczy Kraków Airport.

Pierwszy samolot z Odessy (Boeing 737 – 300) wylądował w Krakowie dziś pół godziny przed planowanym przylotem, o godz. 9:18 (rozkładowy czas przelotu to 1 godzina 55 minut). Samolot wystartował w rejs powrotny z Krakowa do Odessy o godzinie 11.00.

- W tym roku już dwudziestu dwóch przewoźników oferuje loty do stolicy Małopolski. Odessa, to kolejne po Kijowie połączenie z Ukrainą. Atrakcyjna siatka krakowskiego lotniska, ponad 100 kierunków,  otwiera nowe możliwości dla pasażerów podróżujących w celach turystycznych jak i biznesowych  – powiedział Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

- Zapytaliśmy pasażerów pierwszego rejsu dlaczego lecą z Odessy do Krakowa. Połowa stwierdziła, że będzie zwiedzać Kraków, ponieważ jest to miasto: o bogatej historii, wielu atrakcji turystycznych, z niepowtarzalnym klimatem. Połowa przyleciała w celach biznesowych, połączenie lotnicze ułatwia dalszy rozwój ich firm – powiedział Taras Strigunenko, dyrektor handlowy linii lotniczej Yanair. 

Od dzisiaj połączenie linii lotniczej YanAir będzie realizowane dwa razy w tygodniu we wtorki i w piątki, a  od 15 lipca do 16 września – trzy razy w tygodniu, bo także w niedzielę. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu