Nowa wersja Płatnika

opublikowano: 21-01-2019, 22:00

W związku z nowymi przepisami ważnymi dla przedsiębiorców Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) zmodyfikował system do obsługi dokumentów ubezpieczeniowych.

Program Płatnik został zmieniony przede wszystkim na skutek elektronizacji akt pracowniczych.ZUS informuje, że z nowej wersji (10.02.002) wszyscy użytkownicy powinni zacząć korzystać 26 stycznia 2019 r. Program Płatnik w wersji 10.02.02 umożliwia obsługę nowych i zmienionych formularzy ubezpieczeniowych, takich jak: ZUS OSW, ZUS RIA, ZUS ZWUA, ZUS RPA czy ZUS DRA cz.II i ZUS RCA cz.II. Inną nowością w programie jest prezentacja w kartotece płatnika informacji o złożonym lub odwołanym ZUS OSW i złożonym ZUS RIA czy o najniższej podstawie wymiaru składek oraz liczbie dni prowadzenia działalności gospodarczej. Najnowszą wersję programu można już pobrać ze strony ZUS. Zakład przygotował też filmy instruktażowe wypełniania nowych dokumentów. Można je obejrzeć m.in. na kanale ZUS na YouTube.

1cae78be-dad3-11e9-8a34-2a2ae2dbcce4
Polityka gospodarcza
Nie uciekniesz przed skutkami polityki gospodarczej. Zapisz się na nasz newsletter, by nie przegapić newsów, analiz i komentarzy. Zamieniamy słowa polityków na pieniądze
ZAPISZ MNIE
Polityka gospodarcza
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Nie uciekniesz przed skutkami polityki gospodarczej. Zapisz się na nasz newsletter, by nie przegapić newsów, analiz i komentarzy. Zamieniamy słowa polityków na pieniądze
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu