Nowe biznesy trzymają wysoki poziom

opublikowano: 26-11-2020, 22:00

4,2 tys. - tyle nowych spółek zarejestrowano w Polsce w październiku 2020 r. ...

25,1 tys. - … a tyle osobistych działalności gospodarczych

10,1 tys. - aż tyle nowych spółek założono w samej Warszawie w okresie styczeń-październik 2020 r.

51,1 tys. - tyle zarejestrowano w całym kraju nowych spółek w rekordowym 2016 r.

Mimo że w październiku zarówno spółek powstało nieco mniej niż we wrześniu (o 4,5 proc.), jak i indywidualnych działalności (o 5 proc.) to wyniki te są bardzo dobre i powodują, że poprzedni miesiąc należał do najlepszych w tym roku pod względem liczby założonych firm.

Jeśli chodzi o nowe spółki to rekordowy był styczeń, z 4,8 tys. rejestracjami. Na drugim miejscu jest luty (4,5 tys.) a na trzecim wrzesień (4,4 tys.). Wynik październikowy daje miejsce czwarte. 25,1 tys. założonych rejestracji indywidualnych biznesów to trzeci wynik w tym roku. Więcej było tylko w styczniu (28,4 tys.) i wrześniu (26,4 tys.). Łącznie w okresie styczeń-październik powstało w Polsce 39,7 tys. spółek i prawie 200 tys. osobistych działalności gospodarczych. To jedne z najlepszych wyników w historii naszego rynku. Tym bardziej wartościowe, gdyż osiągnięte w roku pandemii koronawirusa i kilkumiesięcznego lockdownu gospodarki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane