Nowe firmy w Łódzkiej SSE

Agnieszka Janas
16-11-2004, 00:00

Sonoco Poland Packaging Services, amerykańska firma produkująca opakowania do dóbr konsumpcyjnych, wynajęła prawie 3,2 tys. mkw. powierzchni produkcyjnej i magazynowej w Łodzi. Lokalizacja wybrana została ze względu na bliskość fabryki Gillette, dla której Sonoco będzie produkowała i magazynowała opakowania — nie tylko do artykułów wytwarzanych w Polsce.

— Mimo że Łódź i jej okolice to atrakcyjna lokalizacja dla firm produkcyjnych i logistycznych, trudno jest tutaj o wolną nowoczesną powierzchnię magazynową i produkcyjną. Po rozeznaniu okolicy wybraliśmy, wraz z Sonoco Poland, lokal klasy B ze względu na jego umiejscowienie — tłumaczy Maciej Chmielewski, specjalista w dziale powierzchni przemysłowych w Colliers International, który reprezentował najemcę.

Najbliższa nowoczesna powierzchnia przemysłowa, spełniająca standardy klasy A, dostępna jest w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego oddalonego od Łodzi o 40 km.

To nie koniec zainteresowania Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną (SSE). Kofola, czeski producent soków i napojów bezalkoholowych, zbuduje fabrykę w Kutnie koło Łodzi. Firma zakupiła ponad 6 ha ziemi, na której powstanie zakład produkcyjny o powierzchni 16 tys. mkw.

Dział powierzchni przemysłowych Colliers International zajął się wyszukaniem i akwizycją gruntu oraz negocjacjami z przedstawicielami Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Oddanie fabryki do użytku jest planowane na I kwartał 2005 r. Kierownikiem projektu jest firma EC Harris.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Janas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Nowe firmy w Łódzkiej SSE