Nowe inwestycje w Tomaszowie Mazowieckim

Joanna Gulewicz, Partnerem sekcji jest: Centrum inteligentnego rozwoju
opublikowano: 15-04-2018, 22:00

Tomaszowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przystąpiło właśnie do realizacji poważnej inwestycji — programu „Mieszkanie TM Plus”.

Tomaszowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przystąpiło właśnie do realizacji poważnej inwestycji — programu „Mieszkanie TM Plus”. Program zakłada budowę nowoczesnego osiedla wielorodzinnych budynków mieszkalnych oraz parkingu i infrastruktury miejskiej. Kompleks powstanie w centrum prężnie rozwijającego się miasta, a jego realizacja ma przebiegać dwuetapowo. Inwestycja zakłada budowę ponad 130 mieszkań wraz z odpowiednią liczbą miejsc parkingowych i lokali usługowych, zwiększających komfort życia mieszkańców. Towarzystwo oferuje zainteresowanym wybór pomieszczeń o powierzchni od 28 do 68 mkw. w trzypiętrowych, malowniczo położonych blokach. Dodatkowym atutem jest bliskie sąsiedztwo centrum miasta i terenów zielonych, w tym także lokalizacja obok właśnie rewitalizowanego parku Bulwary, ponadto sąsiedztwo placówek medycznych i oświatowych, choć, jak podkreśla prezes Maria Chilińska, oferta skierowana jest nie tylko do ludzi młodych, przymierzających się do zakupu mieszkań.

— Staramy się wyjść naprzeciw nie tylko oczekiwaniom osób młodych, zakładających rodziny czy kupujących pierwsze mieszkania, lecz także osób starszych. Mimo że bloki są trzypiętrowe, zostaną wyposażone w windy, by także seniorzy mogli cieszyć się piękną panoramą miasta — podkreśla Maria Chilińska.

Program „Mieszkanie TM Plus” cieszy się powodzeniem i jest przygotowany nie tylko dla tomaszowian. Zgodnie z polityką Marcina Witki, prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego, miasto otwiera się, oferując mieszkania w miejscu posiadającym jedyną w Polsce piękną arenę lodową. Mimo że program działa raptem od kilku miesięcy, to do rozdysponowania zostało jeszcze tylko kilkanaście lokali mieszkalnych, a nabór wniosków kończy się już w kwietniu.

Oczywiście „Mieszkanie TM Plus” to niejedyne wyzwanie, które stoi przed Tomaszowskim TBS. Prezes Maria Chilińska lubi trudne zadania, jak niedawno zakończona przeszło dwustumilionowa inwestycja unijna. Zarząd chciałby w niedalekiej przyszłości dołączyć swoje działania do katalogu sztandarowych zadań województwa łódzkiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Gulewicz, Partnerem sekcji jest: Centrum inteligentnego rozwoju

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu