Bank Pekao wymienił całą radę nadzorczą

ET
opublikowano: 08-06-2017, 12:08
aktualizacja: 08-06-2017, 12:55

Bank wymienia dzisiaj całą radę nadzorczą. Zmienia też logo - na bardziej polskie.

Dzisiejsze nadzwyczajne walne Pekao, poświęcone wymianie składu rady, odbywa się pod szyldem, na którym nie ma już "jedynki" grupy Unicredit, ale nie ma też niebieskiego żubra. Nowy żubr ma pojawić się dzisiaj nocą. Bank odmawia upublicznienia nowego wizerunku.

Udało nam się jednak dotrzeć do zdjęcia nowego logo. Jeśli ktoś obawiał się drastycznych zmian, to może być spokojny. Nie jest to ani żubrzyca, ani żubrówka, ani żubr z Dojlidów, lecz dokładnie ten sam żubr, co poprzednio, tylko… pomalowany na czerwono.

Nie wiadomo, jakie będą koszty pokolorowania logo na szyldach oddziałów i drukach bankowych.

NWZA gładko przegłosowało wybór nowej rady nadzorczej banku. Zasiądzie w niej dziewięcioro członków: trójka reprezentantów Polskiego Funduszu Rozwoju i sześcioro kandydatów z ramienia PZU.

Do rady nadzorczej akcjonariusze powołali: Pawła Surówkę, Pawła Stopczyńskiego, Grzegorza Janasa, Michała Kaszyńskiego, Justynę Głębikowską-Michalak, Joannę Błaszczyk, Stanisława Ryszarda Kaczoruka, Sabinę Bigos-Jaworowską i Mariana Majchera.

Z rady odwołano dotychczasowego przewodniczącego Jerzego Woźnickiego oraz Leszka Pawłowicza, Dariusza Filara i Katarzynę Majchrzak.

Rezygnację z członkostwa w radzie złożyli: Gianni Papa, Massimiliano Fossati, Laury Stefanii Panna, Doris Tomanek.

Przed głosowaniem Leszek Pawłowicz, szef ustępującej rady poinformował, że nowa obsada nadzoru banku spełnia formalne wymogi niezbędne do sprawowania tej funkcji. Ocenę wystawiła firma Egon Zehnder, wynajęta przez ustępującą radę.

- To jest dobra zmiana, nawet bardzo dobra zmiana, aczkolwiek mogłaby być lepsza - ocenił nową radę prof. Pawłowicz.

Na walnym obecny był tylko jeden kandydat do rady.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane