Nowe propozycje bankowe

Beata Tomaszkiewicz
12-01-2001, 00:00

Nowe propozycje bankowe

PKO BP wprowadził do oferty ubezpieczenie kredytu mieszkaniowego, a Invest-Bank dobrze oprocentowane lokaty walutowe.

PKO BP zawarł umowę z TU Europa o ubezpiecznie kredytów.

PKO BP

Zgodnie z umową, klienci zaciągając kredyt mieszkaniowy mają możliwość zabezpieczenia w formie ubezpieczenia jego spłaty, do czasu ustanowienia docelowego zabezpieczenia, jakim jest hipoteka na kredytowanej nieruchomości. Ta forma zabezpieczenia kredytu jest wygodna dla klientów ze względu na ograniczone formalności i możliwość otrzymania szybkiej wypłaty pieniędzy. W ramach ubezpieczenia klient ma możliwość zabezpieczenia kredytu udzielanego w walucie polskiej lub obcej, przewalutowienia kredytu w okresie ubezpieczenia, a także możliwość wyboru półrocznego lub rocznego ubezpieczenia. Towarzystwo zwraca część składki w przypadku skrócenia okresu ubezpieczenia.

Invest-Bank

Bank zaoferował 5,3-proc. oprocentowanie zakładanych na rok lokat w dolarach amerykańskich i 5 proc. dla depozytów składanych na pół roku. Przyjmowane są także oszczędności w markach niemieckich, za które bank płaci 4,5 proc. w przypadku depozytów 12-miesięcznych i 3,6 proc. dla 6-miesięcznych. Dla klientów niepewnych tego, czy na tyle czasu mogą zamrozić środki bank przewiduje lokaty o oprocentowaniu progresywnym, które umożliwiają wypłatę części zdeponowanych środków wraz z należnymi odsetkami. Oprocentowanie tej lokaty wynosi 4,6 proc. dla depozytów dolarowych i 3,1 proc. dla składanych w markach niemieckich BT

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Beata Tomaszkiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / Nowe propozycje bankowe