Nowe rekordy na Wall Street

opublikowano: 20-06-2014, 22:08

Gracze z amerykańskich giełd udanie kończyli tydzień, udając się na weekendową przerwę w dobrych humorach. Piątkowa sesja przyniosła zwyżkę indeksów i kolejne rekordy indeksów DJ IA oraz S&P500.

Zwyżka na parkietach miała jednak ograniczony charakter i spośród 10 głównych branż wchodzących w skład indeksu S&P500 stała się udziałem połowy. Najlepszymi wynikami mogli pochwalić się przed wszystkim przedstawiciele sektora opieki zdrowotnej i energetycznego.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Ponad 19-proc. wzrostem mogli cieszyć się udziałowcy spółki Shire. Tak znaczący wzrost wyceny to zasługa informacji o odrzuceniu oferty przejęcia złożonej przez AbbVie. Opiewała ona na 46 mld USD.

W przeciwnym kierunku podążała wycena papierów Oracle. Przecena momentami sięgała ponad 5 proc. Był to największy spadek kursu w gronie spółek z indeksu S&P500. Wywołał go raport za czwarty kwartał roku finansowego, który mocno rozczarował zarówno analityków, jak i inwestorów.

Na finiszu sesji indeks DJ IA rósł o 0,16 proc. Wskaźnik S&P500 zyskiwał 0 ,17 proc. zaś Nasdaq 0,20 proc. Tym samy do sześciu wzrosła liczba wzrostowych sesji w obecnej serii zwyżek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Nowe rekordy na Wall Street