Nowe rozdanie

Kamil Zatoński
18-08-2005, 00:00

Zwiększenie udziału w detalu, modernizacja systemu IT i starania o dokapitalizowanie — oto pierwsze deklaracje nowego szefa BOŚ.

Sergiusz Najar, od tygodnia formalnie pełniący funkcję prezesa zarządu Banku Ochrony Środowiska (BOŚ), zakasał rękawy. Zapowiada m.in. walkę o klienta detalicznego, co w ramach strategii na lata 2005-10 ma doprowadzić do dwucyfrowego udziału w rynku. Środkiem do celu ma być modernizacja systemu IT i otwarcie dwudziestu nowych placówek bankowych. Do końca roku ma ich być 109. Zarząd zamierza również przekonać akcjonariuszy, żeby jeszcze w tym roku dokapitalizowali spółkę.

— Chcemy dzięki nowym rozwiązaniom utrzymać pozycję lidera w finansowaniu przedsięwzięć służących ochronie środowiska (w tym roku bank udzielił na te cele 1,5 tys. pożyczek o wartości 520 mln zł — przyp. red.) i sukcesywnie zwiększać udział w sektorze usług bankowych — mówi Sergiusz Najar.

Bank specjalizuje się także w obsłudze samorządów lokalnych, w tym w przeprowadzaniu emisji obligacji komunalnych. Na koniec pierwszego półrocza obsługiwał 48 takich programów o łącznej wartości 310 mln zł.

BOŚ jest jedynym giełdowym bankiem, któremu nie udało się w pierwszym półroczu poprawić wyniku netto: obniżył się on o 17 proc., do 13,9 mln zł. Spadły również przychody z prowizji (o 3,7 proc., do 44,4 mln zł). Dodatnią dynamikę (trzecią w sektorze) miały za to przychody z odsetek. Wzrosły one o 28,9 proc., do 207,7 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nowe rozdanie