Nowe samoloty w barwach TNT

Marcin Bołtryk
15-01-2004, 00:00

TNT Express wzbogaci swoją europejską sieć lotniczą o nowe samoloty Boeing 737-300.

Pierwszy został wprowadzony do sieci TNT w czerwcu, a kolejny w grudniu 2003 r. Pięć samolotów, które zakupione zostały przez TNT Airways, zastąpi mniejsze, wykorzystywane obecnie w sieci lotniczej TNT Express. Nowe maszyny B737 będą stopniowo wprowadzane w ciągu kolejnych 4 lat. Dwa z nich dołączą do floty już w tym roku, a kolejne w 2005, 2006 i 2007. TNT, planując rozbudowę swojej europejskiej sieci lotniczej, rozważa zakup dodatkowych pięciu samolotów Boeing 737 do końca 2005 r.

Samoloty będą przystosowane do optymalnego wykorzystania przestrzeni ładunkowej. W ten sposób każdy z nich zapewni efektywny transport 16,5 ton ładunku.

— Pojawienie się nowych samolotów jest częścią programu rozwoju sieci powietrznej TNT Express — mówi Christian Drenthen, dyrektor zarządzający TNT Express Networks.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / / Nowe samoloty w barwach TNT