Nowe technologie dla dziewczyn

Intel i Fundacja Edukacyjna Perspektywy wyłoniły laureatki drugiej edycji programu stypendialnego Nowe Technologie dla Dziewczyn.

Z badania „Kobiety na politechnikach 2016” Fundacji Perspektywy wynika, że tylko 13,8 proc. studentów kierunków informatycznych to kobiety. Z tego powodu fundacja i firma Intel zainicjowały program stypendialny  Nowe Technologie dla Dziewczyn. W tej edycji z ponad 600 zgłoszeń wyłonionych zostało 25 laureatek. Zostaną objęte 8-miesięczną indywidualną opieką mentorską doświadczonego specjalisty z gdańskiego Centrum Badawczo-Rozwojowego Intela, który będzie je wspierał w rozwoju zawodowym. 

Rozwój zawodowy:
Wyświetl galerię [1/2]

Rozwój zawodowy:

Absolwentki pierwszej edycji programu stypendialnego Nowe Technologie dla Dziewczyn opowiadały o tym, jak zmieniło się ich życie. Intel

- Chociaż liczba kobiet pracujących w branży informatycznej rośnie, wciąż jest to obszar zdominowany przez mężczyzn. Potrzeba inicjatyw, które otworzą drzwi do tego świata kobietom. Spożytkowanie ich wielkiego potencjału w kluczowym dla rozwoju cywilizacyjnego obszarze nowych technologii ma ogromne znaczenie. Dlatego chcemy zainteresować maturzystki i studentki nowymi technologiami i związanym z nimi wykształceniem - mówi Michał Dżoga z Intela.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Nowe technologie dla dziewczyn