Nowe życie Super Mario Bros

opublikowano: 05-02-2019, 22:00

Pokolenie milenialsów prawdopodobnie pamięta jeszcze słynnego hydraulika Maria i jego brata Luigiego, którzy byli bohaterami jednej z najpopularniejszych gier komputerowych wszechczasów.

Popularna w latach 90., także w Polsce, „przygodówka” powróci niedługo w najnowszej wersji na smartfony — poinformował portal CNBC. Firma Nintendo, jej producent, ogłosiła, że pracuje nad kolejnym debiutem wspólnie z dostawcą aplikacji Line oraz firmą NHN Entertainment, deweloperem gier. Nowa gra pod tytułem „Dr. Mario World” będzie dostępna do ściągnięcia ze sklepów z aplikacjami na smartfony. Ma działać zarówno w systemie Android, jak też iOS. Wiosną będą mogli z niej korzystać mieszkańcy Japonii i USA. W podstawowej wersji gra będzie darmowa, ale dodatkowe jej poziomy będą płatne. Nie jest to pierwsza próba reaktywowania legendarnej gry. W 2016 r. Nintendo wypuściło na rynek „Super Mario Run”. To ta sama firma, która wspólnie z firmą Niantic stworzyła grę „PokemonGo”. Była to pierwsza gra wykorzystująca technologię rozszerzonej rzeczywistości, stając się popularna niemal na całym świecie, i to w błyskawicznym tempie. Dzisiaj mało kto już o niej pamięta.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy