Nowe życie Super Mario Bros

opublikowano: 05-02-2019, 22:00

Pokolenie milenialsów prawdopodobnie pamięta jeszcze słynnego hydraulika Maria i jego brata Luigiego, którzy byli bohaterami jednej z najpopularniejszych gier komputerowych wszechczasów.

Popularna w latach 90., także w Polsce, „przygodówka” powróci niedługo w najnowszej wersji na smartfony — poinformował portal CNBC. Firma Nintendo, jej producent, ogłosiła, że pracuje nad kolejnym debiutem wspólnie z dostawcą aplikacji Line oraz firmą NHN Entertainment, deweloperem gier. Nowa gra pod tytułem „Dr. Mario World” będzie dostępna do ściągnięcia ze sklepów z aplikacjami na smartfony. Ma działać zarówno w systemie Android, jak też iOS. Wiosną będą mogli z niej korzystać mieszkańcy Japonii i USA. W podstawowej wersji gra będzie darmowa, ale dodatkowe jej poziomy będą płatne. Nie jest to pierwsza próba reaktywowania legendarnej gry. W 2016 r. Nintendo wypuściło na rynek „Super Mario Run”. To ta sama firma, która wspólnie z firmą Niantic stworzyła grę „PokemonGo”. Była to pierwsza gra wykorzystująca technologię rozszerzonej rzeczywistości, stając się popularna niemal na całym świecie, i to w błyskawicznym tempie. Dzisiaj mało kto już o niej pamięta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy