Nowoczesne laboratorium Gaz-Systemu

opublikowano: 09-11-2017, 22:00

Gaz-System uruchomił w Hołowczycach na Mazowszu pierwsze w Polsce Laboratorium Wzorcowania Gazomierzy. Dotychczas trzeba było je wykonywać za granicą.

— Laboratorium umożliwi zwiększenie dokładności rozliczeń przesyłanego gazu. To również szansa na szerszą współpracę nauki i biznesu — powiedział Artur Zawartko, wiceprezes Gaz-System. Stanowisko wzorcowania gazomierzy może pracować zarówno w trybie otwartym, jak i zamkniętym. W pierwszym przypadku gaz pobierany jest, a potem oddawany do sieci. W drugim z kolei przepływ wymuszany jest przez specjalną sprężarkę. Inwestycja kosztowała prawie 30 mln zł, w tym około 30 proc. pochodziło z funduszy unijnych. W Laboratorium Wzorcowania Gazomierzy pracuje 8 osób. W ramach Gaz-Systemu działa także Laboratorium Pomiarów Jakości Gazu w Pogórskiej Woli (woj. małopolskie).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane