Nowoczesne laboratorium w Warszawie

opublikowano: 15-07-2016, 18:52

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych (PJATK) została wyposażona w sprzęt obliczeniowy Hewlett Packard Enterprise (HPE) — rozwiązania z rodzin ProLiant, Blade, Moonshot i StoreServ.

Dzięki temu na warszawskiej uczelni działa jedno z najnowocześniejszych w Europie Środkowej i Wschodniej laboratoriów komputerowych. Zostało uruchomione — z myślą o studentach, doktorantach i ośrodkach badawczych — w ramach projektu „Heterogeniczna Chmura Obliczeniowa jako Wielomodowe Laboratorium Badawcze (HCO-WLB)”, dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 

Wdrożone przez firmę ESKOM serwery i macierze pozwolą na badania i projekty wdrożeniowe m.in. w dziedziny analizy dźwięku i automatycznego tłumaczenia, uczenia maszynowego i wyceny instrumentów finansowych. Zastosowane narzędzia cechuje ogromna moc obliczeniowa, a przedstawiciele HPE zapewniają, że studenci PJATK mogą teraz korzystać z rozwiązań, które po skończeniu edukacji będą nadal aktualne. Dostęp do infrastruktury laboratorium jest bezpłatny. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Nowoczesne laboratorium w Warszawie