Nowoczesne podejście do wody

opublikowano: 29-12-2019, 22:00

Firma stawia na kontrakty w sektorach ekologicznym i melioracyjnym.

94. miejsce w rankingu ogólnopolskim

Przedsiębiorstwo Konserwacji Urządzeń Wodnych i Melioracyjnych PEKUM specjalizuje się m.in. w wykonawstwie oczyszczalni ścieków, stacji i sieci wodociągowych, sieci gazowych, kanalizacji sanitarnych i deszczowych, melioracji wodnych. Firma powstała w 1974 r. jako przedsiębiorstwo państwowe. W 1992 r. przekształcono je w spółkę, która trzy lata później została sprywatyzowana. Dziś jej właścicielami są dwie osoby fizyczne.

— Oferta firmy była skierowana do państwowych instytucji administracji terytorialnej, obecnie koncentrujemy się na współpracy z samorządem województwa warmińsko-mazurskiego oraz JST Polski północno-wschodniej, a także w niewielkim zakresie z innymi firmami i inwestorami indywidualnymi — mówi Mariusz Dobrzeniecki, prezes PEKUM.

Sąsiedztwo Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego umożliwiło spółce pozyskanie wykwalifikowanej kadry technicznej. Z kolei inwestycje w sprzęt budowlany przyczyniły się do wzrostu m.in. jakości i wydajności pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane