Nowości w Elektrobudowie

EG
opublikowano: 14-09-2011, 00:00

Nowy produkt katowickiej spółki, który trafi do sprzedaży w 2012 r., przyniesie wyższą marżę.

Nowy produkt katowickiej spółki, który trafi do sprzedaży w 2012 r., przyniesie wyższą marżę.

Rozdzielnica wysokiego napięcia 110-145 kV izolowana gazem SF-6 — dzięki sprzedaży tego urządzenia katowicka Elektrobudowa chce wzmocnić się na rynku dystrybucji energii. Jest ono wykorzystywane do budowy głównych punktów zasilania. Spółka nowy produkt już zaprezentowała, ale czeka na uzyskanie certyfikatów. Badanie w jedynym europejskim laboratorium w Holandii jest zaplanowane na noc z 22 na 23 stycznia 2012 r.

— Jeśli testy przebiegną pomyślnie, urządzenie wkrótce trafi do sprzedaży. Od złożenia ofert do uruchomienia rozdzielnicy upływa około 12 miesięcy, dlatego spodziewam się, że w 2012 r. sprzedamy jedną, dwie. Potem będziemy mogli produkować ich 20-40 rocznie — tłumaczy Jacek Faltynowicz, prezes katowickiej spółki.

Jedno urządzenie jest warte 140-250 tys. EUR. Jak szacuje prezes, inwestycja zwróci się po maksymalnie 5 latach, bo marża uzyskiwana na sprzedaży powinna być zdecydowanie wyższa od osiąganej w usługach. Podobne urządzenia są w Europie produkowane tylko przez cztery firmy.

W pierwszym półroczu Elektrobudowa wypracowała 372,5 mln zł przychodów oraz 10,9 mln zł zysku operacyjnego. Prognoza na cały rok mówi o prawie 45 mln zł czystego zysku i 748 mln zł przychodów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu