Nowy dom dla wybranych

opublikowano: 20-11-2014, 00:00

Były zarządzający funduszem emerytalnym chce teraz kojarzyć spółki z inwestorami.

Komisja Nadzoru Finansowego udzieliła zezwolenia na prowadzenie działalności Niezależnemu Domowi Maklerskiemu (NDM). W jego zarządzie zasiada Ewaryst Zagajewski, niegdyś dyrektor biura inwestycji w PKO/ Handlowy PTE i członek zarządu Noble TFI. Choć zezwolenie obejmuje przejmowanie i przekazywanie zleceń nabycia i zbycia instrumentów finansowych, NDM chce się koncentrować na doradztwie dla przedsiębiorstw w zakresie struktury kapitałowej, strategii oraz fuzji i przejęć.

— Chcemy umożliwić spółkom potrzebującym kapitału spotkanie z ludźmi lub firmami mającymi kapitał, który mógłby być zainwestowany w akcje lub obligacje. Nie mówimy o wielkich emisjach, ale o takich rzędu kilkunastu milionów złotych. Wiemy, jakie są realia. Chcemy działać w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw — mówi Ewaryst Zagajewski. Zaznacza przy tym, że wprowadzanie emitentów na NewConnect i Catalyst nie jest dla niego priorytetem.

— Przy takich wielkościach emisji prawdopodobnie będziemy na początku działać na rynku niepublicznym, ale oczywiście jesteśmy zainteresowani giełdą — mówi Ewaryst Zagajewski.

— Segment emisji o wartości kilkunastu milionów złotych jest najcięższy. To za duże oferty, by skierować je wyłącznie do detalu, a za małe, by pójść do instytucji. Fundusze w ogóle nie są zainteresowane ofertami poniżej 50 mln zł. Ale rynek ofert poniżej 10 mln zł to co innego. Jest na nim miejsce — komentuje Jarosław Ostrowski, prezes IPO Doradztwo Gospodarcze, a wcześniej domu maklerskiego Invista.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu