Nowy kandydat do Impexmetalu

Michał Makarczyk
28-02-2002, 00:00

Jest nowy kandydat na szefa giełdowego Impexmetalu. Z nie potwierdzonych informacji wynika, że fotel prezesa tej firmy może zająć Piotr Mroczkowski, do maja 2000 r. wiceprezes Elektrimu. Przypomnijmy, że dotychczasowy szef spółki — Jacek Krawiec — zmienił pracodawcę i objął stery Elektrimu. Za kandydaturą Piotra Mroczkowskiego opowiadają się podobno inwestorzy finansowi spółki, Templeton i Nomura. Mają oni jednak tylko trzy z dziewięciu miejsc w radzie nadzorczej miedziowo-aluminiowego holdingu. Pozostałe mandaty (po równo) dzielą Skarb Państwa i pracownicy spółki. Taki układ sił doprowadził do tego, że podczas ostatniego posiedzenia rady nie wybrano szefa Impexmetalu. Obecnie tę funkcję pełni Marek Kacprowicz, dotychczas odpowiedzialny za finanse.

O fotel prezesa Impexmetalu walczyli dotychczas: Jerzy Kamiński, były prezes Nafty Polskiej, Jerzy Kak, były prezes Huty Aluminium Konin (z grupy kapitałowej Impexmetalu) oraz Jarosław Kłopotek, obecny prezes HAK. Ostatnia z opcji przewiduje, że na stanowisku prezesa pozostanie Marek Kacprowicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Makarczyk

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nowy kandydat do Impexmetalu