Nowy prezes ACEA Dieter Zetsche

MAS
17-12-2009, 08:36

Został wybrany prezesem ACEA — Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów z siedzibą w Brukseli. Nowe obowiązki zacznie pełnić od 1 stycznia 2010 roku.

Dieter Zetsche, prezes Daimlera i szef ACEA
Zobacz więcej

Dieter Zetsche, prezes Daimlera i szef ACEA

— Wierzę, że europejski przemysł motoryzacyjny wyjdzie silniejszy z finansowego i ekonomicznego kryzysu. Rozwój zrównoważonego transportu będzie naszym głównym celem w perspektywie długo- i krótkofalowej. Mając to na uwadze, oczekujemy na konstruktywne wnioski z kopenhaskiej konferencji klimatycznej, bo to właśnie przemysł motoryzacyjny wnosi obecnie największy wkład w poszukiwanie pro-ekologicznych rozwiązań. Oczekujemy, że z Kopenhagi popłynie ważne przesłanie o tym, jak kluczowe jest partnerstwo. Partnerstwo między różnymi gałęziami przemysłu, między rządami, naukowcami i konsumentami — powiedział Dieter Zetsche w przemowie inauguracyjnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAS

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Nowy prezes ACEA Dieter Zetsche