Nowy rekord Dow Jones IA

opublikowano: 10-10-2017, 22:07

Wtorkowa sesja na Wall Street zakończyła się zwyżką wszystkich trzech głównych indeksów, choć w przypadku rynku spółek technologicznych do końca nie było wiadomo, czy ta sztuka się uda. Nasdaq przez wiele godzin tkwił bowiem w czerwonych regionach.

Ostatecznie na finiszu wskaźnik największych blue chipów zyskiwał 0,31 proc. ustanawiając nowy rekord. Indeks szerokiego rynku S&P500 zwyżkował o 0,23 proc. zaś Nasdaq Composite drożał o 0,11 proc.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. REUTERS/Brendan McDermid/Forum

Ostatnie zwyżki na rynku akcji to m.in. efekt oczekiwań inwestorów związanych z prezentacją wyników spółek za III kw. Antycypują oni, że będą co najmniej przyzwoite. Według szacunków analityków, zyski spółek wchodzących w skład indeksu S&P500 wzrosły średnio o 4,8 proc. To jednak znaczący spadek z dwucyfrowych wzrostów odnotowanych w pierwszych dwóch kwartałach.

Drożały udziały ośmiu z 11 głównych branż wchodzących w skład indeksu S&P500. Najmocniej zyskiwał sektor spółek użyteczności publicznej i energetycznej. Tę drugą wspierała zwyżka notowań ropy. 

Zainteresowaniem handlujących cieszyły się akcje Nvidia. To zasługa prezentacji przez producenta układów scalonych pierwszych chipów komputerowych zaprojektowanych w pełni dla pojazdów autonomicznych. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nowy rekord Dow Jones IA