Nowy rekord kursu bitcoina

opublikowano: 10-11-2021, 18:10

Najpopularniejsza kryptowaluta osiągnęła rekordową cenę w środę i jest 136 proc. droższa niż na początku roku, donosi The Independent.

Obecnie kurs bitcoina rośnie o 2,75 proc. do 68651,50 USD. Wcześniej w środę dochodził nawet do 68990,90 USD. Rok temu bitcoin był wart 15,3 tys. USD, a na początku 2021 roku niespełna 29 tys. USD. Po tym jak w połowie kwietnia kryptowaluta osiągnęła prawie 65 tys. USD wartości jej cena zaczęła spadać i w lipcu zeszła poniżej 30 tys. USD. Od tego czasu rośnie.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Kapitalizacja bitcoina wynosi 1,29 bln USD. Oznacza to, że jest szósty na liście aktywów o największej wartości, nie uwzględniając metali szlachetnych, ustępując jedynie Microsoftowi, Apple, Saudi Aramco, Alphabet i Amazon.com, podkreśla The Independent. Zwraca uwagę, że niektórzy analitycy uważają wielki wzrost wartości bitcoina w tym roku za sygnał ostrzegawczy dla inwestorów pragnących szybko na nim zarobić.

- Choć bitcoin ma uzasadnienie, to zdecydowanie nie powinien być szósty na liście największych aktywów na Ziemi pod względem wartości rynkowej. Osiągnięcie tej pozycji jest jedną z flag ostrzegawczych – powiedział The Independent George Monaghan, analityk GlobalData. – Inną jest to, że inwestorzy pędzą do bitcoina w nadziei, że jego wartość będzie rosła, a nie z powodu jego wykorzystania jako waluty. Wartość produktu powinna rosnąć z powodu używania go przez ludzi, a nie dlatego, że w niego inwestują – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Independent

Polecane