Nowy rekord na Nasdaq

Pierwsza poświąteczna sesja na amerykańskich giełdach przyniosła ponowne wzrosty indeksów, co może wskazywać, że święta były udane dla inwestorów i wrócili oni na parkiety w dobrych humorach.

Co prawda w drugiej części sesji zapał do zakupów wyraźnie osłabł, ale mimo to na finiszu wtorkowych notowań indeks DJ IA rósł o 0,06 proc., wskaźnik S&P500 zyskiwał 0,23 proc. zaś technologiczny Nasdaq drożał o 0,45 proc. zamykając się na rekordowym poziomie.

NYSE, Wall Street, Nasdaq
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street, Nasdaq

Bloomberg

Ale nie tylko wśród giełdowych graczy panuje mocny optymizm. Również wśród amerykańskich konsumentów. Wskaźnik ich zaufania osiągnął w grudniu poziom 113,7 pkt wspinając się na najwyższy poziom od 2001 r.  Pozytywnie zaskoczył też indeks Fed z Richmond, który rosnąć do 8 pkt przebił oczekiwania analityków. Z kolei zgodny z nimi okazał się odczyt dotyczący indeksu cen domów S&P/Case-Shiller dla 20 największych amerykańskich aglomeracji. W październiku odnotowano wzrost o 5,1 proc.  skali roku.

Na wartości zyskiwało 9 z 11 głównych sektorów wchodzących w skład indeksu S&P500. Najmocniejsze wsparcie wskaźnik miały ze strony przedstawicieli branży technologicznej i opieki zdrowotnej. 

Wśród drożejących spółek warto wymienić Amazon. Internetowy gigant zyskiwał na wartości po opublikowaniu informacji, że w sezonie sprzedaży świątecznej spółka wysłała do swoich członków Premium ponad 1 mld przedmiotów. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Innowacji / IT&Internet / Nowy rekord na Nasdaq