Nowy rekord wpływów Manchesteru United

opublikowano: 25-09-2018, 16:30

Manchester United, czołowy klub angielskiej Premier League może poszczycić się kolejnym rekordem. Tym razem nie na polu sportowym, a finansowym. Przychody „Czerwonych Diabłów” w roku finansowym zakończonym w czerwcu 2018 r. wzrosły o 1,5 proc. osiągając poziom 590 mln funtów. Prognozy zakładają, że w obecnym przekroczą barierę 600 mln GBP.

Wpływy z tytułu transmisji telewizyjnych zwiększyły się o 5,2 proc. do 204 mln GBP dzięki temu, że klub zajął w poprzednim sezonie drugie miejsce notując progres z 6-tego sezon wcześniej.

Manchester United
Zobacz więcej

Manchester United fot. Action Images via Reuters/Jason Cairnduff/Forum

Klub jednak do udanych nie mógł zaliczyć ostatni kwartał roku finansowego. Przychody w okresie trzech miesięcy do czerwca spadły o 16 proc/. do 147,6 mln GBP po tym jak drużyna słabo wypadła w europejskich pucharach. Nie przeszła ćwierćfinałów lukratywnej Ligii Mistrzów UEFA.

Łączne przychody z reklam zwiększyły się w roku fiskalnym o 0,2 proc. do kwoty 276 mln GBP, w tym od sponsorów wzrosły o 1 proc. do 173 mln GBP.

W obecnym sezonie ManU zajmuje siódme miejsce w Premier League, osiem punktów za liderującym Liverpoolem i sześć za lokalnym rywalem Manchesterem City.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, BBC

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy