Nowy szef Cargospedu

Marcin Bołtryk
opublikowano: 14-03-2013, 00:00

Daniel Ryczek 6 marca 2013 r. został powołany na prezesa spółki Cargosped — firmy wchodzącej w skład Grupy PKP Cargo.

Nowy szef Cargosped jest zawodowo związany z Grupą PKP od 2001 r. Ma 37 lat. Z wykształcenia jest prawnikiem — absolwentemUniwersytetu Marii Curie — Skłodowskiej w Lublinie. Ukończył również Podyplomowe Studia Menedżerskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz studia podyplomowe na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej. W 2005 r. ukończył program ETCR — Europejskiego Centrum Szkoleniowego dla Kolei w College of Europe w Brugii.

Od maja 2008 r. do lipca 2012 r. był Członkiem Zarządu PKP Cargo, najpierw ds. międzynarodowych, a następnie ds. strategii (odpowiadał m.in. za rozwój przewozów międzynarodowych, nadzór właścicielski i przygotowanie dokumentacyjne spółki do procesu prywatyzacji).

Do marca 2013 r. był dyrektorem zarządzającym i prokurentem w PKP Cargo — odpowiadał za rozwój biznesu zagranicznego oraz przewozy intermodalne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane