Czytasz dzięki

Nowy ubezpieczyciel nad Wisłą

Niemieckie towarzystwo HanseMerkur rusza z biznesem w Polsce. Powalczy o klientów w segmencie polis turystycznych.

Równo za tydzień, w przyszłą środę, start działalności w Polsce ogłosi niemieckie towarzystwo HanseMerkur. Nowy gracz na rynku ubezpieczeniowym powalczy o klientów w segmencie polis turystycznych. Biznes rozpoczyna w najlepszym do tego momencie – tuż przed startem sezonu kupowania przez biura podróży rocznych ubezpieczeń działalności.

Wikipedia

O przygotowaniach HanseMerkur do uruchomienia biznesu w Polsce informowaliśmy już w lutym. Niemiecka firma przyglądała się naszemu rynkowi od kilku lat. Zdecydowała się na wejście w tym roku, kiedy branża, jak i biura podróży zapomniały o fali bankructw w turystyce, która miała miejsce kilka lat temu.

Polski biznes HanseMerkur ma poprowadzić Rafał Buczak, który będzie pełnił funkcję dyrektora sprzedaży w polskim oddziale niemieckiej firmy. To doświadczony menadżer z rynku turystycznego. Przez ostatnie sześć lat pracował w jednym z największych touroperatorów nad Wisłą – Neckermannie, w którym był dyrektorem ds. sprzedaży.
Według naszych informacji, w przyszłości niemiecka firma może także uruchomić w Polsce sprzedaż polis zdrowotnych. Razem z ubezpieczeniami turystycznymi stanowią one trzon biznesu zakładu z centralą w Hamburgu, który w 2013 roku zebrał blisko 1,6 mld EUR składek.

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Gawrychowski

Polecane