Nowy wiceminister z Opola

opublikowano: 08-02-2018, 22:00

Marcin Ociepa, przewodniczący rady miasta, zostanie podsekretarzem stanu w resorcie przedsiębiorczości. Zajmie się kwestiami europejskimi.

Do Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, którego szefową jest Jadwiga Emilewicz, dołączy Mariusz Ociepa, jej partyjny kolega (oboje są w gronie wiceprezesów Porozumienia Jarosława Gowina) — wynika z informacji „PB”.

Marcin Ociepa
Zobacz więcej

Marcin Ociepa Fot. Michał Kokot

Ma mu podlegać departament spraw europejskich, który zajmuje się m.in. prowadzeniem polityki rynku wewnętrznegoUE i współpracą w ramach Unii oraz monitorowaniem wdrażania prawa europejskiego i związanych z tym postępowań.

— Nie potwierdzam, nie zaprzeczam — mówi Marcin Ociepa. Marcin Ociepa jest przewodniczącym rady miasta Opola od 2014 r., a wcześniej przez cztery lata był wiceprzewodniczącym. Jest wykładowcą Instytutu Politologii Uniwersytetu Opolskiego oraz twórcą i prezesem Collegium Nobilium Opoliense. Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, zaciera ręce.

— Nie jest to zaskoczenie, bo pan Ociepa od dawna aspirował do Warszawy. Będzie kolejnym, obok Patryka Jakiego, wiceministra sprawiedliwości, człowiekiem z Opola w rządzie. To na pewno dobrze dla miasta. Liczę na owocną współpracę. Przedsiębiorczość to sprawa ważna dla mnie i dla Opola — komentuje Arkadiusz Wiśniewski. Przyszły minister cieszy się dobrą opinią w regionie.

— Nie mam bliższych kontaktów zawodowych z panem Ociepą. Miałem okazję uczestniczyć w spotkaniu z samorządowcami z Dolnego Śląska, podczas którego był rzeczowy, merytoryczny i komunikatywny. Nie wiem natomiast nic o jego przygotowaniu merytoryczno-zawodowym — mówi poseł Wojciech Murdzek, były prezydent Świdnicy, członek prezydium zarządu krajowego Porozumienia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu