Nowy zarząd KGHM zapowiada obniżkę kosztów

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 27-02-2006, 16:50

Działania w celu obniżki kosztów produkcji miedzi w koncernie zapowiedział w poniedziałek prezes KGHM Polska Miedź SA, Krzysztof Skóra.

Działania w celu obniżki kosztów produkcji miedzi w koncernie zapowiedział w poniedziałek prezes KGHM Polska Miedź SA, Krzysztof Skóra.

    Podczas konferencji prasowej w Lubinie prezes wyjaśnił, że obecnie zarząd pracuje nad zamknięciem roku (czyli nad sprawozdaniem finansowym i sprawozdaniem z działalności spółki), natomiast w dalszej kolejności zamierza zająć się zmniejszeniem kosztów produkcji miedzi.

    "Mamy świadomość, że spółka ma obecnie bardzo wysokie koszty i dlatego chcemy skoncentrować się na tym, żeby przygotować spółkę na czasy, kiedy ceny miedzi na rynku światowym będą niższe, aby spółka mogła ten okres sprawnie przejść" - powiedział Skóra.

    Cena produkcji jednej tony miedzi w 2005 roku wyniosła 2.388 USD. Obecnie cena miedzi sięga blisko 5 tys. USD, a średnia cena z ostatnich trzech miesięcy wynosi ok. 4.845 tys. USD.

    Prezes nie chciał wypowiadać się na temat ewentualnych decyzji dotyczących przyszłości zagranicznych inwestycji KGHM, ani na temat innych planów spółki. Wyjaśnił, że jest jeszcze na to za wcześnie, bo zarząd musi zapoznać się ze stanem projektów.

    W piątek rada nadzorcza KGHM Polska Miedź SA wybrała na prezesa spółki Krzysztofa Skórę. RN dokonała także innych zmian w zarządzie. W jego skład weszli: Maksymilian Bylicki, Marek Fusiński, Ireneusz Reszczyński oraz Mirosław Biliński. Wcześniej rada odwołała dotychczasowych członków zarządu z funkcji (nie rozwiązując z nimi umów o pracę), za wyjątkiem Wiktora Błądka, który jest reprezentantem załogi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane