NTT System powoli poprawia marże

Spółka zarobiła w III kw. 220 tys. zł. Zamierza wprowadzić do sprzedaży własny model smartfonu.

Władze NTT System w nowej strategii, która została ogłoszona w pierwszej połowie roku, zapowiedziały poprawę rentowności. Na razie robią to powoli. Choć w III kw. spółka poprawiła zysk netto aż to 74 proc., to wyniósł on zaledwie 220 tys. zł. W górę poszły także przychody — wyniosły 170 mln zł wobec 161 mln zł rok wcześniej.
Jeśli spojrzymy na cały rok, to poprawa wyników wyglądaż lepiej. Do końca września NTT System zarobił netto 800 tys. zł. Na poziomie EBIT wyniki są już lepsze niż osiągnięte w całym ubiegłym roku. Wzrosły także przychody — z 436 mln zł do 480 mln zł w tym roku.
- Cieszy mnie fakt, że udało nam się zwiększyć sprzedaż na polskim rynku. To zasługa z jednej strony powodzenia, jakim cieszyły się komputery znajdujące się w naszej ofercie, ale także coraz bardziej rozbudowanego portfolio własnych marek, szczególnie tabletów – mówi Tadeusz Kurek, prezes NTT System.
W IV kw. spółka wprowadzi do oferty cztery nowe modele tabletów, linię dystrybucyjną produktów znanej międzynarodowej firmy oraz własny smartfon.
- Tradycyjnie ten kwartał będzie dla nas najlepszy – twierdzi Tadeusz Kurek.
W III kw. NTT System wprowadził 6 nowych modeli tabletów pod własną marką, sprzedając ich blisko 2 tys. Największy wzrost wygenerowała sprzedaż w segmencie dystrybucji komputerów, notebooków i tabletów — wzrosła ze 103 mln do 190,2 mln zł, czyli prawie o 85 proc. 


© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Gawrychowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / NTT System powoli poprawia marże