NVIDIA drożała nawet o 28 proc. po prognozie przychodów

opublikowano: 25-05-2023, 07:48
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Akcje najwięcej wartego na świecie, notowanego na giełdzie producenta chipów bardzo mocno drożały po tym jak poinformował, że oczekuje w obecnym kwartale przychodów o ponad 50 proc. wyższych niż spodziewa się rynek, informuje Reuters.

NVIDIA opublikowała po środowej sesji wyniki kwartalne, które okazały się lepsze niż oczekiwano. Skorygowany zysk na akcję wzrósł do 1,09 USD wobec prognozowanych przez analityków 92 centów. Skorygowane przychody wzrosły w minionym kwartale do 7,19 mld USD. Oczekiwano 6,5 mld USD. W obecnym kwartale NVIDIA prognozuje 11 mld USD przychodów (+/- 2 proc.). Analitycy spodziewali się 7,15 mld USD.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

– Biorąc pod uwagę gorączkę złota dotyczącą AI, powinno to napędzać popyt na chipy Nvidii przez pozostałą część roku – powiedział Reutersowi Logan Purk, analityk Edward Jones.

Akcje spółki drożały w handlu posesyjnym nawet o 28 proc., a ich cena osiągała rekordową wysokość. Ostatecznie drożały o 24,6 proc. Podobny wzrost kursu na giełdzie oznaczałby wzrost kapitalizacji spółki o ok. 200 mld USD i umocnienia przez nią pozycji piątej najdroższej spółki na giełdach w USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane