Nvidia tworzy asystenta kierowcy

  • Tomasz Raś
opublikowano: 10-07-2013, 00:00

Amerykańska Nvidia, czołowy producentów procesorów graficznych, wykorzysta w przemyśle samochodowym rozwiązania dotychczas stosowane w grach komputerowych.

Przy współpracy z przedstawicielami branży motoryzacyjnej komputerowy gigant zaprojektował interaktywnego asystenta kierowcy. Rozwiązanie na przedniej szybie samochodu wyświetlać będzie obrazy 3D, na których umieszczone będą wskazówki dla kierowcy.

Dzięki projektowanym informacjom kierowca będzie mógł m.in. odnaleźć szukany adres, sprawdzić szybkość, z którą samochód się porusza, i skorzystać z nawigacji GPS. Dotychczas podobna technologia wykorzystywana była w kokpitach odrzutowców.

Romans spółki z branżą motoryzacyjna rozpoczął się w 2008 r. Wtedy po drogach zaczęły się poruszać pierwsze samochody wyposażone w procesory kalifornijskiego producenta. Od tego czasu przemysł samochodowy zaopatrzony został w 4,5 mln procesorów Nvidia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Raś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu