NWZA Pamotexu będzie 7 listopada

Agnieszka Janas
15-10-2001, 00:00

NWZA Pamotexu będzie 7 listopada

Na 7 listopada przełożone zostało NWZA Pabianickich Zakładów Przemysłu Bawełnianego Pamotex. Ustalone na 11 października zebranie zostało przerwane jeszcze przed wyborem przewodniczącego w wyniku jednomyślnego głosowania akcjonariuszy.

Czwartkowe NWZA miało zdecydować o dlaszych losach spółki. Pragnący zachować anonimowość przedstawiciel zarządu spółki dementuje piątkowe doniesienia prasowe dotyczące przyczyn przełożenia terminu zgromadzenia akcjonariuszy.

— Nie jest prawdą, że NWZA zostało przerwane z powodu kradzieży dokumentów księgowych dotyczących bilansu za 2000 rok. Dokumenty znajdują się we właściwym dla spółki sądzie. Powodem przełożenia zebrania były kłopoty techniczne w naszej księgowości. NWZA, w myśl prawa, w każdej chwili może na wniosek obecnych przerwać czy przełożyć zebranie na inny termin — mówi członek zarządu.

Informacje dotyczące zamieszania wobec NWZA dementują także pracownicy PZU NFI Management, firmy zarządzającej majątkiem II NFI, współwłaściciela Pamotexu.

Anna Ludwiniak z PZU NFI wyjaśnia, że nie było żadnej rozmowy w sprawie bezpośredniej zależności pomiędzy przerwaniem obrad a kradzieżą dokumentów spółki. Dodaje, że z prasą kontaktowali się pracownicy firmy PZU NFI Management, a nie członkowie zarządu.

Przed kolejnymi obradami NWZA odbędzie się spotkanie RN Pamotexu dotyczące m.in. zatwierdzenia programu naprawczego spółki, którego część założeń jest już realizowana w zakładzie.

— Mam nadzieję, że akcjonariusze podejmą decyzję o dalszym istnieniu spółki. Sytuacja zakładów jest wprawdzie bardzo trudna, ale od dwóch miesięcy wprowadzamy plan naprawczy zakładu zaakceptowany wstępnie 5 września przez radę nadzorczą — mówi członek zarządu Pamotexu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Janas

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / NWZA Pamotexu będzie 7 listopada